معرفی شیرینعلی سیفی نوشنق

ساخت وبلاگ
چکیده : به نام خدا شیرینعلی سیفی نوشنق در اولین روز بهار سال ۱۳۳۵در روستای نوشنق شهرستان نمین از توابع استان... با عنوان : معرفی شیرینعلی سیفی نوشنق بخوانید :

به نام خدا

شیرینعلی سیفی نوشنق در اولین روز بهار سال ۱۳۳۵در روستای نوشنق شهرستان نمین از توابع استان اردبیل بدنیا آمد.تحصیلات ابتدایی را در همان روستا گذراند و برای ادامه ی تحصیل به شهرستان نمین رفت. فقر مالی مانع از ادامه ی تحصیل او شد.

شرایط دشوار آن زمان باعث شد شیرینعلی برای جست و جوی کار رهسپار تهران شود.به دلیل ناآشنا بودن با شهر تهران در منزل عمه ی خود اقامت داشت اما بعدها خود منزلی در محله ی عباسی در جنوب تهران اجاره کرد.علاقه ی وافر او به درس و مدرسه موجب شد که با وجود شرایط سخت کار به صورت شبانه موفق به اخذ مدرک دیپلم گردد پس از خدمت سربازی در شرکت پارس مینو مشغول به کار شد.

هنوز چند ماه از فعالیت کاری او در شرکت نگذشته بود که جنگ تحمیلی شروع و شیرینعلی دوشادوش همسنگران خود در جبهه ی پیرانشهر مشغول نبرد با دشمن بعثی شد.در سال۶۳ ازدواج کرد و صاحب سه فرزند پسر شد.

از همان سالهای پایانی جنگ مطالعه در زمینه ی ادبیات داستانی را شروع کرد و چندین داستان بصورت غیر حرفه ای در یاداشتهای خود نگاشت و برای مطالعه خدمت استاد محمود حکیمی فرستاد. استاد از ذوق ادبی او تمجید و او را برای مطالعه ی بیشتر ترغیب کرد.ماحصل این مطالعات نگارش داستان کوی دوست در سا ل ۸۳ شد.

به دلیل تعدیل نیرو در شرکت از کار بی کار و از روی ناچاری به شغل مشقت بار رانندگی روی آورد تا ذهن او عرصه ی جدال آهن سرد با کاغذ نرم باشد و مدتی از نوشتن باز بماند.

او مدتی است که باز نشسته شده و کتاب داستانهای کوتاه او که بسیار زیبا است به زودی چاپ خواهد شد.او از شاعران به اقبال لاهوری و مولویو از نویسندگان به دکتر شریعتی و ویکتور هوگو علاقه مند است...

منبع: شیرینعلی سیفی نوشنق

معرفی...
ما را در سایت معرفی دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : چهارشنبه 28 تير 1396 ساعت: 21:35